Конструкція металопластикового вікна

Схема металлопластикового окна

  • Рама — статична частина з ПВХ профілю, яка є основою всієї віконної конструкції. Рама встановлюється в віконний отвір і саме до неї кріпляться стулки, імпоста, склопакети (залежно від конструкції вікна). З цієї причини рама має бути жорсткою та міцною.
  • Стулка — елемент конструкції, що відкривається, оснащений фурнітурою. У стулку монтується склопакет. З цієї причини стулка, так само як і рама має бути жорсткою і міцною.
  • Імпост — перекладина з металопластикового профілю, яка використовується для розподілу рамної конструкції або стулки на частини.
  • Армуючий профіль — металевий профіль, яким зсередини оснащений ПВХ профіль для надання жорсткості. Саме армуючий профіль забезпечує міцність і жорсткість рами, стулок і імпостів.
  • Фурнітура — механічний елемент, який кріпить стулку до рами, забезпечує щільне прилягання, різні варіанти відкривання та провітрювання, безпека (протизламна фурнітура).
  • Склопакет — конструкція, що складається з скла, герметично скріпленого між собою. Між склом утворюється повітряний прошарок, саме цей прошарок і називається камерою склопакета.
  • Штапик — деталь віконної конструкції, призначена для того щоб утримувати склопакет або сендвіч-панель в рамі або стулці.
  • Укос — частини стіни з боків і зверху віконного отвору.
  • Відлив — елемент, який захищає монтажний шов і відводить воду, крім того відлив може виконувати декоративні функції.
  • Рамний, створочний профіль — профіль з ПВХ, що має кілька камер (зазвичай від 4-х до 7-ми камер), всередині якого знаходиться армуючий профіль.

Ви можете купити в Одесі пластикове вікно, металопластикове вікно або вікно з ПВХ профілю. Найчастіше в Одесі продають вікна, іменуючи їх, металопластиковими.

Як би продавець не називав свою продукцію, це просто різні назви вікон, вироблених з ПВХ профілю з використанням металевого армування.

Навіщо використовують армуючий профіль?

Сам по собі профіль з ПВХ не має достатньо жорсткості, для того щоб з нього можна було сконструювати міцну, надійну і довговічну раму та створки віконної конструкції. З цієї причини назву металопластикові вікна найбільш точно характеризують такі вироби.

Потрібно знати

Армуючий профіль, з технічних причин, не вставляють у вигнуті і округлі частини вікон. Таким чином, арочне вікно буде металопластиковим тільки в прямокутній частині конструкції, а кругле вікно можна справедливо назвати пластиковим, так як воно виготовляється тільки з ПВХ профілю без використання металу. Квадратні, прямокутні, трикутні та трапецієподібні конструкції, повинні бути виготовлені, з використанням металевого підсилювача.